Brazylijska restauracja w samym centrum Poznania.

Poznań jeśli chodzi o restauracje może konkurować nawet i z Warszawą – co rusz otwierane jest coś nowego, wyjątkowego i pełnego niesamowitych smaków. Całkiem niedawno, bo zaledwie 3 miesiące temu, w centrum Poznania swoją działalność zaczęliśmy My – Rodizio de Brazil. Pomysł na własną restaurację zrodził się z pasji gotowania i podróży, gdzie podczas pierwszej wizyty w Brazylii, mieliśmy okazję skorzystać z południowoamerykańskiej gościnności i niesamowicie oryginalnej kuchni.

Słowo „Rodizio” to bardzo popularny styl restauracyjny w Brazylii. W większości obszarów świata poza Brazylią, termin „Rodizio” odnosi się do tzw. Steakhouse, czyli potocznie mówiąc brazylijskich restauracji serwujących steki. Klienci płacą jedną cenę za posiłek i mogą do woli rozkoszować się smakiem grillowanych mięs, które Gauchos przynoszą na szpadach. Cały proces podania odbywa się przy gościach, którzy sami mogą zadecydować jakiego rodzaju mięsa chcą spróbować i w jakiej porcji. W naszej restauracji opcja Rodizio zawiera także nieograniczony dostęp do bufetu: baru sałatkowego, dań ciepłych i zimnych, ryb, deserów i owoców.

Nasza restauracja znajduje się na ulicy Dominikańskiej 9/1 – czyli 5 minut od Starego Rynku – jakby nie patrzeć, same centrum Poznania! Posiada klimatyzowaną salę na 130 osób i mnóstwo zieleni. Warto wspomnieć, że jesteśmy także przyjaźni dla zwierząt. Być może zastanawiasz się, co czeka Cię po wejściu do Naszej restauracji? Jak to wszystko wygląda?

Zacznijmy od początku

W Rodizio de Brazil przywitamy Cię, aż trzema opcjami tego, jak może wyglądać Twój posiłek. O szczegółach każdej z nich dowiesz się z karty, którą otrzymasz od naszych kelnerów. Oczywiście na każdym etapie będą służyli Ci pomocą.

1. Bufet ciepłych i zimnych dań.

Wybierając opcję „Rodizio buffet” otrzymujesz nieograniczony dostęp do świeżych warzyw, owoców, różnego rodzaju ciepłych dań, a nawet ryb. Jest on stale uzupełniany, tak, abyś zawsze mógł cieszyć się najświeższymi składnikami i daniami.
To Ty decydujesz o dodatkach, ilości nałożonych potraw i tym, jak będzie wyglądała Twoja sałatka (tak, może być bez oliwek lub z podwójnym serem feta – w końcu sam ją komponujesz!)
W opcji „Rodizio buffet” jesz tyle, ile chcesz.

2. Wybrałeś rozszerzoną opcję „Rodizio”?

Bufet Rodizio to tylko początek. Mamy nadzieję, że zaspokoił on Twój „pierwszy głód” i jesteś przygotowany na prawdziwą ucztę. Nasi kelnerzy wymienią Twoje talerze, abyś mógł w pełni cieszyć się nowymi smakami. Już wkrótce na Twój stół trafią ciepłe dodatki w postaci grillowanych warzyw oraz najwyższej jakości grillowane mięsa, podawane przez naszych Gauchos.

  • W trakcie posiłku będziesz miał dostęp do minimum 6 rodzajów mięsnych dań, które Gauchos regularnie będą serwować na efektownych szpadach.
  • Plastry mięsa są krojone przy Twoim stoliku, dzięki czemu masz swobodę w wyborze stopnia wysmażenia grillowanego mięsa oraz porcji jaką chcesz otrzymać,
  • Oczywiście w czasie trwania uczty „Rodizio” możesz korzystać do woli z dobrodziejstw naszego bufetu. Nie ma ograniczeń!

3. Dania z karty menu.

Masz ochotę na konkretną potrawę albo jeden rodzaj mięsa? Nie ma problemu. Steki, mięsa dojrzewające, szpady – to wszystko czeka na Ciebie w karcie. Dobierz do niej swój ulubiony napój (polecamy wina z naszej karty) i złóż zamówienie. To najlepsza opcja, gdy nie masz ochoty na degustacje lub masz niewiele czasu na posiłek.

Zachęcamy do celebrowania brazylijskich tradycji oraz pełnego delektowania się jedzeniem w rytmie slow food. Oprócz tego od piątku do niedzieli organizujemy Brazilian Show – zabawa karnawałowa z najlepszymi tancerkami gwarantowana.