rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

Neymar mistrzem w nurkowaniu

Widać, że reprezentacji Brazylii nie wiedzie się na Igrzyskach w Rio. Dwa bezbramkowe remisy z RPA i Iranem to dla tej utytułowanej reprezentacji, naszpikowanej gwiazdami oraz rozgrywającymi turniej na własnej ziemi wynik dużo poniżej oczekiwań. Bohater i największa gwiazda tej drużyny postanowił zmienić konkurencje w jakiej startuje na Igrzyskach. Spróbował sił w nurkowaniu synchronicznym. Oczywiście to tylko przenośnia.

Podczas meczu Neymar dopuścił się haniebnej symulki to próbie wślizgu przeciwnika, za co dostał żółtą kartkę. Sędziowie innej dyscypliny np. wspomnianych skoków do wody wystawiliby mu na prawdę wysokie noty. I tutaj Neymar pokazuje wyższość nad Messim. Nawet jak reprezentacji nie idzie, to i tak znajdzie sposób, by stanęła na najwyższym stopniu podium. Szacunek! Taki jest krajobraz po dwóch meczach Neymara i reszty w turnieju. Dwa punkty, drugie miejsce w grupie razem z Irakiem i mecz o wszystko z Danią w ostatniej kolejce. Jeśli Brazylia wygra, awansuje. Jeśli zremisuje, będzie musiała liczyć na to, że to będzie remis bramkowy, a mecz RPA z Iranem skończy się niższym remisem. Jeśli to będzie taki sam remis, to o awansie zdecyduje losowanie, bo Brazylia będzie miała tyle samo punktów i taki sam bilans bramek jak Irak. „Mamy więcej prezesów federacji namierzonych przez FBI za korupcję niż punktów w tym turnieju” – kpią brazylijscy komentatorzy.

Kiedyś Brazylia to była reprezentacja pięknej gry, dziś jest reprezentacją bałaganu i korupcji. W wielkim korupcyjnym zamieszaniu na szczytach futbolu zatonęli wszyscy którzy rządzili przez ostatnie lata brazylijską piłką. Wieloletni prezes Ricardo Teixeira, który zresztą dał nogę do Miami na długo zanim do akcji wkroczyło FBI, tak wiele dowodów już się nazbierało przeciw niemu. Jose Maria Marin, który został aresztowany w Szwajcarii podczas słynnego nalotu na kongres FIFA w 2015 roku. Niecały rok po tym jak kierowana przez Marina CBF otworzyła swoją nową piękną siedzibę niedaleko Parku Olimpijskiego w Barra i nadała budynkowi imię Jose Marii Marina.