rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

Skąd wziął się pomysł na wycieczki zorganizowane?

Kiedy decydujemy się na wyjazd, może pojawić się pytanie, czy skorzystać z usług firm turystycznych, czy też wybrać się w podróż na własną rękę.

W obu przypadkach decyzja zależy także od celu podróży, do którego się wybierasz, ponieważ są miejsca, przez które podróżując bez przewodnika, nie będziesz mógł przejechać lub możesz narazić się na pewne ryzyko. Innym wystarczy GPS w telefonie i duch przygody, aby odkrywać, cieszyć się i tworzyć wspomnienia.

Skąd wziął się pomysł na wycieczki zorganizowane?

Podróżowanie jest cudowne i dostarcza wspaniałych przeżyć już od pierwszej chwili, gdy zdecydujemy, dokąd jedziemy i co będziemy robić.

Organizowanie podróży to sztuka, którą warto się delektować, ale jeśli chcesz, możesz też oddać większość spraw związanych z podróżowaniem w ręce organizatorów wycieczek i nie martwić się o nic poza dotarciem na czas na lotnisko.

Ale skąd wziął się pomysł na wycieczki? W 1841 r. brytyjski przedsiębiorca Thomas Cook odbył pierwszą znaną w historii zorganizowaną wycieczkę – podróż pociągiem do miasta Loughborough w Wielkiej Brytanii.

Mimo że za pierwszym razem nie osiągnął dużych zysków, pomysł okazał się sukcesem i kontynuował tego typu działalność w ramach własnego biura podróży o nazwie Thomas Cook & Son. Z biegiem lat otworzył własne linie lotnicze. Masz ochotę na wycieczkę? Sprawdź co mają do zaoferowania Bieszczady na www.bieszczadyonline.pl – według nas jeden z piękniejszych regionów kraju

Jako ciekawostkę można dodać, że w 2019 r. linie te zbankrutowały i pozostawiły 600 tys. pasażerów na całym świecie na pastwę losu, w związku z czym rząd Wielkiej Brytanii musiał zapewnić flotę samolotów do ratowania ludzi i odsyłania ich do miejsca pochodzenia.

Rzeczy, o których należy pamiętać

Decydując się na skorzystanie z usług firm turystycznych, musimy bardzo dobrze sprawdzić, jakie zasady ustalają one pod względem ceny i świadczeń. Ma to na celu uniknięcie niespodzianek w trakcie podróży.

Zazwyczaj tego typu firmy zawierają w swoich pakietach transport, zakwaterowanie, posiłki i zwiedzanie interesujących miejsc. Warto jednak zapytać o każdy szczegół, aby niczego nie brać za pewnik. Należy również wybrać firmę, która ma dobre referencje i jest wiarygodna.