rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

Wczasy na Kubie – Vinales

Kuba to popularny kierunek podróży, kuszący licznymi atrakcjami i rajskimi plażami. Wczasy na Kubie to idealna propozycja również dla tych, którym marzą się wędrówki w pięknej scenerii. Na długiej liście miejsc, które warto odwiedzić na Kubie, pojawia się Vinales – malownicza dolina, która może oczarować każdego.

Jakie atrakcje czekają na jej terenie?

Dolina Vinales to nie tylko piękne widoki, ale i plantacje tytoniu. To obszar, z którego pochodzą słynne cygara, z którymi Kuba kojarzona jest na całym świecie. Jak czytamy w artykule o Kubie na stronie https://www.hoteleonline.pl/, sama dolina może się pochwalić wpisem na listę UNESCO, dzięki czemu wycieczki po jej terenie stają się coraz chętniej wybieraną formą zwiedzania Kuby. Na tych, którzy chcą odkrywać piękno Vinales, czeka gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, wśród których wyróżnia się szlak Coco Solo Palmarito. Ta trasa turystyczna liczy sobie 8 km długości, a kto zdecyduje się ją pokonać, ten nacieszy się wspaniałymi widokami. Nie lada gratką jest też San Vincente – malowniczy szlak, którego motywem przewodnim jest kawa i jej uprawa.

Wycieczki po Dolinie Vinales sa też nie lada gratką dla wszystkich miłośników przyrody. Na liście atrakcji, którym warto się uważniej przyjrzeć w tej części Kuby, miejsce bardzo ważne zajmuje Cueva del Indio – Grota Indian. Ta jaskinia to raj dla każdego, kto chce poznawać piękno podziemnego świata. Inną ciekawostką dla miłośników jaskiń jest Cueva de Santo Tomas, którą turyści mogą zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika.

Dolina Vinales to wspaniałe atrakcje, dzięki którym wspomnienia z wycieczki po Kubie na długo zapiszą się w pamięci turystów. Ten magiczny skrawek świata zachwyca, a czas spędzony w tej dolinie dla nikogo nie będzie czasem straconym.