rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

7 miast wartych odwiedzenia w Brazylii

1. Salvador de Bahia

Miasto położone w północnej części Brazylii, nazywane przez mieszkańców Miastem Radości, fascynuje odwiedzających rajskimi plażami i kolonialną architekturą w magicznym historycznym centrum, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inną atrakcją miasta jest jego bogactwo kulturowe, zwłaszcza spuścizna kultury afrykańskiej, która jest obecna w życiu codziennym, poprzez obrzędy candomblé, medycynę alternatywną, tańce capoeira czy bahijskie tradycje kulinarne.

2. Recife

Znane jako Wenecja Brazylii, miasto, które nie będąc jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Brazylii, z łatwością oczarowuje kontrastem pomiędzy piękną kolonialną architekturą a nowoczesnymi drapaczami chmur, wraz z idyllicznym wybrzeżem z rafami koralowymi i ciepłymi wodami idealnymi do snorkelingu. Bogate dziedzictwo historyczne i spektakularne naturalne krajobrazy uzupełniają atrakcje miasta, w tym kolonialne miasta Olinda i Igarassu oraz rajski wulkaniczny archipelag Fernando de Noronha, oddalony o godzinę lotu.

3. Olinda

Olinda, położona zaledwie 7 kilometrów od Recife, jest urzekającym miastem położonym wśród siedmiu wzgórz, w którym znajduje się uważane za najlepiej zachowane historyczne centrum w całej kolonialnej Brazylii, słynące z kolorowej architektury, barokowych świątyń i wąskich kamiennych uliczek wijących się przez nierówny teren.

Oprócz piękna zabytkowego centrum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Olinda posiada szeroki wachlarz ofert kulturalnych i gastronomicznych oraz piękne wybrzeże. W niewielkiej odległości znajdują się również niektóre z najlepszych plaż w stanie Pernambuco, takie jak Praia de Boa Viagem, Porto do Galinhas, Praia de Maria Farinha oraz te na wyspie Itamaracá.

4. Rio de Janeiro

Znane jako Miasto Boga, jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Brazylii, domem dla słynnych plaż, takich jak Ipanema i Copacabana oraz imponujących cudów natury, takich jak Corcovado i Sugar Loaf Mountain. Oprócz idyllicznej scenerii, Rio de Janeiro z łatwością oczarowuje swoim tętniącym życiem miastem, z mozaiką plaż, zabytków i opcji kulturalnych dla przyjemności w ciągu dnia, oraz niekończącą się ilością barów, klubów i restauracji. Sprawdź atrakcje w Rio, których nie można przegapić!

5. Buzios

Dawniej wioska rybacka, dziś jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych na południu Brazylii, słynącym z 8 kilometrów wybrzeża, gdzie rozciągają się 23 plaże z miękkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą idealną do snorkelingu. Oprócz swoich plaż, Búzios ma urok kosmopolitycznej atmosfery i nieustającego życia nocnego, goszcząc dziesiątki barów, restauracji i klubów, które działają do późnych godzin porannych, zwłaszcza w miesiącach letnich.

6. Brasilia

Brasilia, położona w centralnej części kraju, jest federalną stolicą Brazylii i siedzibą rządu. Miasto zostało zaprojektowane w 1960 roku przez słynnych architektów Oscara Niemeyera i Lucio Costę, co czyni je jednym z najnowocześniej wybudowanych stolic na świecie.

7. Manaus

Port i stolica stanu Amazonas, miasto, którego główną atrakcją jest jego uprzywilejowane położenie geograficzne, znajdujące się w środku amazońskiej puszczy, co pozwala na dostęp do rezerwatów ekologicznych w odległości zaledwie kilku kilometrów od miasta.