rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

Jak podróżować i jednocześnie dbać o naszą planetę?

Zabierz ze sobą torbę materiałową wielokrotnego użytku

Torby materiałowe wielokrotnego użytku są nie tylko praktyczne, ale także bardzo wygodne, ponieważ można je złożyć do niewielkich rozmiarów i nie zajmują miejsca w torbie czy walizce. Są one również lekkie i można je nabyć w różnych modelach i wzorach.

Zastosowanie tego typu akcesoriów jest szerokie, a podczas podróży będą one bardzo przydatne, zarówno podczas zakupów, aby przechowywać w nich rzeczy, jak i pod koniec podróży, aby umieścić w nich dodatkowe rzeczy, które nie zmieściły się w bagażu.

Zabierz ze sobą butelkę wielokrotnego użytku

Butelki lub pojemniki nadające się do recyklingu są idealne do zabrania ze sobą, gdy planujesz podróżować dbając o planetę. Istnieją modele wykonane z metalu z bambusową osłoną, a także inne, wykonane z materiałów bardziej przyjaznych niż plastik, które nie zajmują prawie miejsca w walizce. Zaleca się posiadanie dwóch butelek: jednej na napoje zimne i jednej na napoje gorące. A jeśli chcesz uniknąć kupowania wody butelkowanej, w wielu miejscach, na lotniskach, w restauracjach i centrach handlowych są bezpłatne fontanny z wodą mineralną, gdzie można napełnić butelkę. Pójdź o krok dalej i zabierz również ze sobą pojemnik na żywność, zamiast używać tradycyjnych plastikowych pojemników na jedzenie na wynos. Dla wszystkich zainteresowanych zrównoważonym dla środowiska podróżowaniem pomocna będzie strona www.wokolnatury.pl, specjalizująca się w tym temacie.

Używaj sztućców bambusowych

Bambus jest materiałem naturalnym i biodegradowalnym. Stosowanie produktów wytworzonych z tej rośliny jest w 100% bezpieczne dla zdrowia.

Tak jest w przypadku zestawu sztućców składającego się z widelca, noża i łyżki, który można bez problemu przewozić w walizce. Pozwala to uniknąć używania plastikowych sztućców rozdawanych w restauracjach. Z bambusa można też kupić szczoteczki do zębów i włosów, a także talerze i inne naczynia. Podróżowanie bez zanieczyszczania środowiska jest łatwiejsze niż można to sobie wyobrazić, ponieważ istnieją skuteczne alternatywy dla plastiku.

Nie kupuj pamiątek pochodzących od zwierząt

W niektórych miejscowościach sprzedaje się pamiątki wykonane z zagrożonych wyginięciem zwierząt, a tego nie należy popierać. Dlatego kupując prezenty dla bliskich, należy sprawdzić, z czego są one wykonane.

Na przykład unikaj produktów takich jak breloki i naszyjniki wykonane z zębów rekina, a także innych produktów wykonanych ze skorup żółwi. W ten sposób nie wspierasz polowania na te zwierzęta i inne, na które poluje się w tych celach. Dotyczy to również koralowców, roślin i nasion.