rodiziodebrazil.pl

Blog podróżniczy, ciekawostki na temat Brazylii

Powody, dla których warto podróżować do Brazylii

Brazylia jest państwem Ameryki Południowej, obejmującym wschodnią połowę subkontynentu, a także kilka małych grup wysp na Oceanie Atlantyckim. Używanym językiem jest portugalski. Chociaż ludzie zawsze mają tendencję do myślenia o Rio de Janeiro jako o stolicy kraju, jest to pomyłka, w którą wpada wiele osób, ponieważ oficjalną stolicą jest Brasilia, chociaż nie nią nie była aż do 21 kwietnia 1960 roku, w którym to czasie stolicą kraju było Rio de Janeiro.

Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić ten egzotyczny i zapierający dech w piersiach kraj:

Ze względu na plaże

 

Niewątpliwie jednym z powodów, dla których warto odwiedzić Brazylię są jej piękne plaże, które ciągną się przez ponad 8000 kilometrów wzdłuż wybrzeża.

Ze względu na kulturę

Kultura brazylijska nie ma nic wspólnego z kulturą europejską, dlatego też bardzo interesujące jest odwiedzanie innych krajów w celu wzbogacenia osobistego i kulturowego, oraz nauczenia się życia w inny sposób, eliminując uprzedzenia. W Brazylii znajduje się niezliczona ilość miast i miasteczek wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z imponującą architekturą kolonialną.

Ze względu na naturę

 

Brazylia to kraj obfitujący w faunę i florę, gdzie dorzecze Amazonki stanowi jedną piątą rezerw słodkiej wody na naszej planecie. Nie wdając się w szczegóły, Brazylia posiada 30% różnorodności biologicznej na świecie. Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić Park Narodowy Chapada dos Guimaraes, położony w centralnych górach Brazylii, oraz Park Narodowy Brasilia. Jest to miejsce, które obejmuje ponad 30.000 hektarów i znajduje się na północny zachód od stolicy kraju. Przeczytaj więcej o Parkach Narodowych w Brazylii tutaj. 

Ze względu na gastronomię

 

Kraj ten posiada bogatą różnorodność gastronomiczną, najbardziej reprezentatywne dla Brazylii są kuchnie Amazonas, Bahiana, Mato Grosso, Minas Gerais i Gaucha. Nie można opuścić Brazylii bez spróbowania feijoady (gulasz z czarnej fasoli z mięsem wieprzowym, takim jak żeberka, schab, boczek i wędzona kiełbasa, podawany z ryżem, mąką z manioku i pomarańczą), która jest uważana za narodowe danie Brazylii i jest spożywane w całym kraju.

Ze względu na karnawały i festyny

 

Brazylia to kraj znany nie tylko ze swoich wymarzonych krajobrazów, ale także z imprez, takich jak karnawał w Rio de Janeiro, który jest przeżyciem, którego nigdy nie zapomnisz.